Komputery

Dwa modele Vivo Mini

Dwa modele Vivo Mini
19 grudnia 2014 r. ASUS zapowiada dwa modele Vivo Mini W ofercie firmy ASUS będą dostępne niezwykle kompaktowe komputery mini PC ? VivoMini UN62 i

19 grudnia 2014 r.

ASUS zapowiada dwa modele Vivo Mini
W ofercie firmy ASUS będą dostępne niezwykle kompaktowe komputery mini PC ? VivoMini UN62 i UN42 o wymiarach 131 x 131 x 42mm. Są jeszcze mniejsze niż VivoPC. Zapewniają wydajną pracę z procesorami Intel? Core? i5, i3 lub Celeron? czwartej generacji. Ciche i oszczędne, oferują szerokie opcje łączności, obsługę rozdzielczości 4K/UHD1 i możliwość podłączenia kilku monitorów jednocześnie. Sprawdzą się zarówno w zastosowaniach biznesowych, jak i w domu.

Kompaktowy komputer do pracy i zabawy
Z procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji komputery ASUS VivoMini zapewniają płynne działanie oraz wysoką wydajność, zarówno podczas pracy, jak i zabawy. Kompaktowa, lekka obudowa o pojemności 0,6 litra jest niewiele większa, niż typowy męski portfel. Pozwala zaoszczędzić miejsce na biurku. Osoby, które wolą schować komputer za monitorem, mogą skorzystać z uchwytu VESA. Wykończenie inspirowane filozofią Zen idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Nowe modele mini PC znajdą zastosowanie w biznesie np. w punktach sprzedażowych, digital signage lub jako platforma dla małych stacji roboczych. Z drugiej strony równie dobrze będą służyły jako rodzinny komputer osobisty do korzystania z Internetu, grania czy oglądania filmów.

Funkcjonalność i obsługa rozdzielczości 4K/UHD
Obsługa rozdzielczości 4K/UHD oznacza, że obraz jest bardzo szczegółowy. To kolejny argument, dla którego modele te mogą być podstawą domowego centrum rozrywki. Dla punktów digital signage istotna z kolei będzie możliwość podłączenia do trzech oddzielnych monitorów2 poprzez złącza HDMI i DisplayPort++, bez potrzeby instalowania dodatkowej karty graficznej. W codziennej pracy, dzięki tej funkcji, zyskujemy dużą przestrzeń do korzystania z kilku aplikacji, możliwość kopiowania zawartości innego monitora lub rozciągania okna jednej aplikacji na kilka monitorów.

ASUS VivoMini są kompatybilne z wieloma urządzeniami. Na ich pokładzie znajdziemy cztery porty USB 3.0 z szybkim transferem danych. Dwa z nich umieszczone z boku obsługują technologię ładowania urządzeń mobilnych. Komputery wyposażono także w łączność 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.0, czytnik kart 4-w-1 ułatwiający udostępnianie zdjęć, wejścia dla mikrofonu i słuchawek oraz zabezpieczenie Kensington.

A to już wiesz?  ASUS przedstawia nowy niewielki projektor

Cicha praca i energooszczędność
Konstrukcja ASUS VivoMini wykazuje dużą energooszczędność, co sprzyja środowisku i naszej kieszeni. Gdy urządzenie jest w stanie bezczynności, zużywa zaledwie 6,95W, a to niewiele więcej, niż żarówka diodowa. Dzięki temu użytkownicy mogą pozostawić komputer włączony na noc, aby w tym czasie pobrał aktualizacje oprogramowania i wykonał kopie zapasowe plików. A to wszystko bez zwiększania rachunków za energię elektryczną.

VivoMini są również bardzo ciche. Zoptymalizowany wentylator w trybie spoczynku emituje tylko 18,5dB. Nie jest dużo głośniejszy przy maksymalnym obciążeniu ? osiąga do 26,3dB, czyli jest o 60 proc. cichszy, niż przewidują standardy branżowe. Skuteczna eliminacja ciepła pozwala na stabilne działanie sprzętu.
Komputery stacjonarne firmy ASUS są projektowane pod kątem niezawodności, szerokiej kompatybilności i bezpieczeństwa. I tak jest również w przypadku VivoMini, które poddawane są serii wymagających testów jakości. Na ich podstawie stwierdzono, że poradzą one sobie z ekstremalnymi temperaturami?mogą pracować zarówno w suchym otoczeniu, w temperaturach poniżej zera, jak i w warunkach wysokiego poziomu wilgoci i powyżej 60°C.

Zdalny dostęp
Bogaty zestaw programów do zdalnego zarządzania komputerami i chmurą ułatwia codzienną pracę. W środowisku biznesowym ASUS Remote Management Tool to jedno z najlepszych rozwiązań do wykonywania rutynowych przeglądów. Umożliwia także zdalne wykonywanie aktualizacji ustawień procesora, wentylatorów i w BIOSie. Ten ostatni można również zaktualizować poprzez pamięć USB lub dysk twardy.

Dla użytkowników domowych ciekawym rozwiązaniem są aplikacje z ASUS HomeCloud. Zmieniają one VivoMini w prywatny dysk i centrum multimedialne. Otrzymujemy zdalny dostęp do urządzenia, możliwość strumieniowania zawartości oraz zarządzania plikami i dokumentami z dowolnego miejsca. Funkcja Wake on WAN odpowiada za zdalne wybudzanie za pomocą połączenia internetowego z urządzenia mobilnego.
Wraz z zakupem VivoMini klienci otrzymują dostęp do 100GB przestrzeni na ASUS WebStorage za darmo na jeden rok oraz darmowe 100GB przestrzeni na Microsoft OneDrive na dwa lata3.

A to już wiesz?  Żywe kolory i szczegółowy obraz ? nowy, profesjonalny monitor w serii ASUS 4K/UHD

NAJWAŻNIEJSZE PUNKTY
? VivoMini UN62 i UN42 ? niewielkich rozmiarów komputery mini PC o wymiarach 131 x 131 x 42mm zasilane procesorami Intel Core i5, i3 lub Celeron czwartej generacji
? Szerokie opcje łączności, obsługa ekranów 4K/UHD i możliwość podłączenia kilku monitorów
? Cicha i oszczędna praca ? głośność na poziomie zaledwie 26,3dB przy pełnym obciążeniu, pobór mocy zaledwie 6,95W w stanie spoczynku

1 Tylko UN62
2 Obsługa trzech monitorów możliwa jedynie poprzez połączenia daisy-chain DisplayPort++.
3 Do modeli UN42 z systemem Windows 8.1, 2GB DRAM i dyskiem 32GB SSD użytkownicy otrzymują 100GB darmowej przestrzeni na OneDrive przez dwa lata.

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
ASUS VivoMini UN62 i UN42 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2015 r.
Sugerowana cena detaliczna uzależniona jest od konfiguracji i zaczyna się od 999 zł brutto.

VivoMini_ UN62 & UN42_commercial_scenario_office

3D-3

Front-2

Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska
Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

SPECYFIKACJA 4

ASUS VivoMini
Model UN62 UN42
Procesor Intel? Core? i5-4210U
Intel? Core? i3-4030U Intel? Celeron? 2957U

System operacyjny Windows 8.1, Windows 7 Professional 64-bit lub bez systemu operacyjnego
Grafika Intel? HD Graphics 4400 Intel? HD Graphics
Pamięć 4GB do 16GB
Dwukanałowa, DDR3L 1600MHz
2 x SO-DIMM 2GB do 16GB
Dwukanałowa, DDR3L 1600MHz
2 x SO-DIMM
Pamięć masowa 32GB do 256GB mSATA SSD
Łączność bezprzewodowa 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.0
or 802.11 b/g/n, Bluetooth V4.0
Łączność 4x USB 3.0*
1 x HDMI
1 x RJ45 LAN
1 x DC-in
1 x DisplayPort
1 x Audio jack (słuchawki / mikrofon),
1 x Czytnik kart 4-w-1**
1 x Kensington Lock
*2 x USB3.0 z boku obsługują technologię Battery Charging 1.2 (BC1.2)
**Rzeczywista prędkość transferu danych czytnika kart 4-w-1 zależy od specyfikacji karty pamięci.
Zasilanie 65W
Wymiary 131 x 131 x 42mm
Waga 1 kg (1,32lb)

4Specyfikacje i dostępność produktów mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Mogą też różnić się w zależności od kraju. Rzeczywista wydajność może się różnić w zależności od aplikacji, sposobu użycia oraz innych czynników.
Pełna specyfikacja jest dostępna na stronie www.asus.com

A to już wiesz?  Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk

###
O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy