Komputery

ROG Strix GeForce GTX 1080

ROG Strix GeForce GTX 1080
27 maja 2016 ASUS Republic of Gamers prezentuje nową kartę graficzną ROG Strix GeForce GTX 1080 ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia ROG Strix GeForce®

27 maja 2016

ASUS Republic of Gamers prezentuje nową kartę graficzną
ROG Strix GeForce GTX 1080

ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia ROG Strix GeForce® GTX 1080, nową kartę graficzną dla graczy, która oferuje obsługę wirtualnej rzeczywistości, zapewnia wyjątkowo wysoką wydajność i zaawansowane chłodzenie.
Dzięki najnowszemu procesorowi graficznemu GeForce GTX 1080 podkręconemu do 1936 MHz w trybie OC, karta ROG Strix GeForce GTX 1080 oferuje do 6,5% szybszą wydajność w 3DMark Fire Strike Extreme i o 7,4% w Hitman™.
Kartę ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono w szereg autorskich technologii ASUS.
ASUS DirectCU III z opatentowanym, potrójnym ostrzem skrzydła wentylatora 0db, które zapewnia maksymalny przepływ powietrza, uzyskując temperaturę niższą o 30% i trzykrotnie cichszą pracę.
ASUS FanConnect – złącza wentylatora kontrolowane przez GPU oferują ukierunkowane dodatkowe chłodzenie.
Jedyna w branży technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewnia najwyższą jakość i niezawodność działania.
ROG Strix GeForce GTX 1080 umożliwia pełną personalizację dzięki oświetleniu Aura RGB i modułowej obudowie. Konstrukcja z dwoma portami HDMI pozwala entuzjastom rzeczywistości wirtualnej, mieć zawsze swój sprzęt podłączony w gotowości do zanurzenia się we wciągającej rozgrywce.
GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster pozwala intuicyjnie podkręcać wydajność i strumieniować grę.

Chłodzenie na najwyższym poziomie: technologia ASUS DirectCU III, wentylatory z opatentowaną konstrukcją skrzydeł i ASUS FanConnect
ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym. Dzięki temu wydajniej odprowadzane jest ciepło z dala od GPU, co umożliwia osiągnięcie do 30% mniejszej temperatury karty przy takiej samej wydajności w grach, w porównaniu do konkurencyjnych konstrukcji. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0dB, z opatentowaną konstrukcją skrzydeł, zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.
ROG Strix GeForce GTX 1080 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię: dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu osiągalne jest dodatkowe, ukierunkowane chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

A to już wiesz?  Dwa modele Vivo Mini

Najwyższej klasy jakość i niezawodność: technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II
Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme. Jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały, wyznaczając nowy standard jakości. Technologia Auto Extreme zapewnia niezmiennie wysoką jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.
Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy oraz dwukrotnie zmniejszają brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu karty. Zapewniają także obniżenie temperatury o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami, zapewniając niezrównaną jakość i niezawodność.

Indywidualna rozgrywka: oświetlenie Aura RGB, modułowa obudowa i porty HDMI, które umożliwiają podłączenie sprzętu VR
ROG Strix GeForce GTX 1080 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB zarówno na obudowie, jak i na tylnej płytce. Ta wyjątkowa technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, zapewniając w pełni spersonalizowany system gry. ROG Strix GeForce GTX 1080 posiada również modułową obudowę z sześcioma wymiennymi elementami 3D, które można wydrukować, a także wymienne, podświetlane logo – dzięki czemu użytkownicy mogą samodzielnie dostosować wygląd karty i w ten sposób wyrazić swój styl. W połączeniu z płytą główną ROG Strix X99, gracze mogą stworzyć spójny i jednocześnie unikalny zestaw.
ROG Strix GeForce GTX 1080 posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz, dzięki czemu użytkownicy mogą dać się pochłonąć wirtualnej rzeczywistości w dowolnym momencie, bez konieczności zmiany kabli.

Intuicyjność i możliwość podkręcania: GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster
Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, zachowując jednocześnie zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia, nowa funkcja Gaming Booster, maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Dołączona, roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99USD – umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

A to już wiesz?  ASUS przedstawia nowy niewielki projektor

SPECYFIKACJA
STRIX-GTX1080-O8G-GAMING STRIX-GTX1080-8G-GAMING
• Taktowanie zegara 1898MHz w trybie boost Gaming
Taktowanie zegara 1936MHz w trybie boost OC
• PCI Express® 3.0
• OpenGL® 4.5
• Pamięć GDDR5X 8GB
• 256-bitowy interfejs pamięci
• 1 natywne wyjście DVI-D
2 natywne wyjścia HDMI 2.0
2 natywne porty Display Port 1.4 • Taktowanie bazowe zegara 1607 MHz
Taktowanie zegara 1733MHz w trybie boost
• PCI Express 3.0
• OpenGL 4.5
• Pamięć GDDR5X 8GB
• 256-bitowy interfejs pamięci
• 1 natywne wyjście DVI-D
2 natywne wyjścia HDMI 2.0
2 natywne porty Display Port 1.4

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Dostępne w czerwcu w najlepszych sklepach ze sprzętem komputerowym.

###
O firmie ASUS
ASUS to jeden z trzech czołowych sprzedawców notebooków na świecie i producent płyt głównych, które są najczęściej wybierane przez klientów i nagradzane. ASUS to wiodąca firma nowej ery cyfrowej, która projektuje i wytwarza produkty, które spełniają wszystkie potrzeby dzisiejszego domu i biura. ASUS może poszczycić się bogatym portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, notebooki, netbooki, serwery, multimedia, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety, smartfony i elektronika do noszenia. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS zdobyła w 2015 roku 4368 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. ASUS zatrudnia ponad 17 tys. pracowników na całym świecie, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy, w skład którego wchodzi 5500 inżynierów. W 2015 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld USD.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy