Komputery

Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk

Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk
31 marca 2015 r. Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk ? nowy monitor Designo MX27AQ Designo to linia monitorów ASUS, która wyróżnia się eleganckim, stylowym wyglądem

31 marca 2015 r.

Inspirująca elegancja i bogaty dźwięk ? nowy monitor Designo MX27AQ

Designo to linia monitorów ASUS, która wyróżnia się eleganckim, stylowym wyglądem i dobrą jakością dźwięku. Pełnią funkcję nie tylko użytkową, ale i estetyczną. Najnowszy model MX27AQ otrzymał nagrodę iF Award za ultra cienką ramę, profil i projekt podstawki inspirowany zegarem słonecznym. Wyposażony został w wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440, dzięki czemu uzyskujemy większą powierzchnię do pracy w porównaniu z ekranami Full HD o podobnych wymiarach. O brzmienie dba technologia Bang & Olufsen ICEpower?. Nie zabrakło w nim rozwiązania ASUS Eye Care, które zmniejsza zmęczenie oczu i dba o ich zdrowie.

Realistyczny obraz WQHD
Mierzący 27 cali wyświetlacz WQHD o rozdzielczości 2560 x 1440, zapewnia o 25 proc. ostrzejszy obraz i do 77 proc. więcej powierzchni użytkowej niż ekrany Full HD o podobnych wymiarach. Model MX27AQ wyposażono w panel AH-IPS. Oferuje on kontrast 100 000 000:1, obsługuje przestrzeń kolorów 100 proc. sRGB oraz 178-stopniowy kąt widzenia, czyli eliminuje zmiany kolorów podczas oglądania pod ekstremalnymi kątami.
Subtelna konstrukcja bez ramy nagrodzona
Designo MX27AQ otrzymał 2015 iF Design Award. Wyróżnia się niezwykle cienkim profilem ? w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 1,25 cm, a jego krawędzie mają 0,1 cm szerokości. Prosty i elegancki design dodatkowo dopełnia inspirowana zegarem słonecznym wytrzymała, metalowa podstawka. Jego minimalizm i charakter doskonale wpiszą się w każdą nowoczesną przestrzeń ? zarówno biurową, jak i domową.
Dźwięk ulepszony technologią ICEpower firmy Bang & Olufsen
Monitor dostarcza użytkownikom realistyczne brzmienie dzięki połączeniu zaawansowanego sprzętu i profesjonalnej technologii audio. Wykorzystuje ASUS SonicMaster z technologię ICEpower firmy Bang & Olufsen z układem MobileSound 3. SonicMaster poprawia jakość odtwarzania, zapewniając krystalicznie czyste brzmienie z bogatszym, wyraźniejszym wokalem i szerszym zakresem częstotliwości. Wbudowane dwa głośniki stereofoniczne 3W zapewniają kinowej jakości dźwięk przestrzenny.
Funkcja ASUS AudioWizard posiada cztery gotowe tryby do wybory: muzyka, film, gra, użytkownik, co pozwala jeszcze dokładniej dobrać jakość dźwięku do sytuacji.
Zdrowie oczu przede wszystkim
W Designo MX27AQ zastosowano technologię ASUS Eye Care z funkcjami ASUS Flicker-Free i Low Blue Light. Odpowiada ona za zmniejszenie zmęczenia oczu i eliminację niekorzystnych czynników. Jest to szczególnie istotne, gdy spędzamy przed komputerem codziennie po kilka czy kilkanaście godzin. Monitor wykorzystuje również rozwiązanie ASUS Blue Light Filter, które chroni użytkownika przed szkodliwym, niebieskim światłem. Ustawienia filtra można regulować z poziomu menu OSD wyświetlanego na ekranie.
Szerokie możliwości łączności
Nowy model jest kompatybilny z większością urządzeń multimedialnych dzięki portom DisplayPort 1.2, HDMI oraz HDMI / MHL 2.0. Ten ostatni pozwala użytkownikom na wyświetlanie zawartości znajdującej się na urządzeniach kompatybilnych z MHL przy ich jednoczesnym ładowaniu.

A to już wiesz?  ASUS przedstawia nowy niewielki projektor

DOSTĘPNOŚĆ I CENY
Monitor ASUS Designo MX27AQ jest dostępny w Polsce.
Sugerowana cena detaliczna: ok. 2299 zł brutto.

MX27AQ_UP

MX27AQ_back2

MX27AQ_F

MX27AQ_R5

MX27AQ_side2

Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska
Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

SPECYFIKACJA
ASUS Designo MX27AQ
Panel Przekątna 27 cali (68,47)
Rozdzielczość 2560 x 1440
Plamka 0,233mm (109ppi)
Kolory (maks.) 16,7 milionów kolorów
Kąt widzenia 178°(Poz.)/178°(Pion.)
Kontrast 100,000,000:1 ASUS Smart Contrast Ratio
Jasność (maks.) 300cd/m?
Czas reakcji 5ms (Gray to Gray)
Ekskluzywne technologie firmy ASUS ASUS SonicMaster
ASUS AudioWizard
ASUS Eye Care
ASUS Blue Light Filter
ASUS SplendidPlus Intelligence
ASUS QuickFit Virtual Scale
ASUS GamePlus

Wejście/wyjście DisplayPort1.2
HDMI / MHL2.0,
HDMI x 2
Wejście PC audio
Wejście AV Audio
Wejście dla słuchawek
Dźwięk 3-watowe głośniki stereofoniczne z technologią ASUS SonicMaster i ICEpower? | Bang & Olufsen
Design / Podstawka Ultrapłaski, bez ramki, design „edge-to-edge”
Inspirowana zegarem słonecznym metalowa podstawka z możliwością regulacji kąta nachylenia od +20° do -5°
Wymiary 614,4 x 429,5 x 225,4 mm
Waga 5,5kg netto
8,3kg brutto

###
O firmie ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC?. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2013 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy