Morele

InFakt uruchamia program Bug Bounty. Będą nagrody za wykrycie luk bezpieczeństwa

InFakt uruchamia program Bug Bounty. Będą nagrody za wykrycie luk bezpieczeństwa
InFakt uruchamia program Bug Bounty. Będą nagrody za wykrycie luk bezpieczeństwa Firma inFakt, jako jedna z pierwszych w Polsce, otwiera program Bug Bounty. Podobnie jak

InFakt uruchamia program Bug Bounty. Będą nagrody za wykrycie luk bezpieczeństwa

Firma inFakt, jako jedna z pierwszych w Polsce, otwiera program Bug Bounty. Podobnie jak największe firmy technologiczne na świecie, chce płacić użytkownikom swoich rozwiązań za znalezienie błędów i podatności związanych z bezpieczeństwem firmowych aplikacji oraz infrastruktury.

Na straży bezpieczeństwa danych
InFakt, oferujący rozwiązania księgowe, przetwarza nie tylko dane osobowe swoich klientów, ale również wrażliwe dane finansowe. Stąd też troska firmy o zapewnienie jak najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz o zaufanie użytkowników do tworzonej przez inFakt technologii. Odnalezione podatności lub luki, czy to w ramach celowych poszukiwań, czy też w wyniku integracji interfejsu API z własną aplikacją, mają być zgłaszane inFaktowi dedykowanym do tego kanałem. Każde zgłoszenie będzie rozpatrzone indywidualnie przez Zespół ds. Bezpieczeństwa inFakt.

Za potwierdzone zgłoszenia wraz z informacją na temat sposobu ich odtworzenia inFakt przewiduje nagrody pieniężne. Kwoty nagród są szacunkowe, ponieważ po indywidualnym rozpatrzeniu mogą one jeszcze wzrastać – inFakt chętnie nagrodzi osoby, które będą mogły przyczynić się do jeszcze lepszej ochrony bezpieczeństwa danych jego użytkowników.

● Kategoria podatności krytyczna: nagroda od 3000 zł., np. SQL injection, RCE, nieautoryzowany dostęp do baz danych/serwerów/kontenerów, uzyskanie dostępu do kodu źródłowego aplikacji backendowych;
● Kategoria podatności wysoka: nagroda od 1000 zł, np. nieautoryzowany dostęp do systemu bez znajomości danych dostępowych, eskalacja uprawnień pozwalająca na znaczne zmiany w koncie, podmiana numeru konta bez autoryzacji;
● Kategoria podatności średnia: nagroda od 500 zł, np. clickjacking, CSRF;
● Kategoria podatności niska: nagroda od 250 zł, np. błędy logiczne aplikacji, procedury dotyczące większej grupy kont, które wpływają na bezpieczeństwo.
– InFakt przetworzył już około 31,5 miliona dokumentów księgowych swoich klientów, w tym spółek i małych firm. Przechowujemy terabajty danych – mówi Sebastian Bobrowski, wiceprezes i CTO firmy inFakt. – Od lat zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa – jako jedni z pierwszych w branży wprowadziliśmy weryfikację dwuetapową, dane przechowujemy na serwerach światowych gigantów, a od kilku lat regularnie przeprowadzamy testy penetracyjne, którymi w Polsce może pochwalić się jedynie kilka procent firm działających w sieci. Start programu Bug Bounty jest kontynuacją obietnicy, że inFakt oferuje najwyższy, światowy poziom bezpieczeństwa danych.
Program Bug Bounty został uruchomiony przez inFakt 8 listopada. Więcej informacji o programie oraz jak zgłosić błąd, można znaleźć pod adresem: https://www.infakt.pl/bugbounty/
Giganci też płacą za wykrycie błędów
Podobne programy realizowały na polskim rynku takie marki jak: Pyszne.pl, platforma Shoper czy Allegro. Inicjatywy typu „Bug Bounty” są również bardzo popularne zagranicą. Wdrażały je np. Facebook, Google, Tesla czy nawet Pentagon, który dzięki programowi dowiedział się o krytycznej podatności w Departamencie Obrony.

A to już wiesz?  Najlepszy przewoźnik dla branży FMCG – jak go wybrać?

Informacje o firmie inFakt
inFakt oferuje nowoczesne rozwiązania księgowe za pomocą aplikacji www oraz mobilnej. Oprócz programu do fakturowania i księgowości inFakt.pl świadczy pełną obsługę księgową za pośrednictwem Ogólnopolskiego Biura Rachunkowego oraz pomaga od podstaw założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Obecnie z usług inFakt.pl korzysta ponad 460 000 firm.
inFakt.pl został wyróżniony przez Aulę Polska nagrodą Auler 2011, przyznawaną osobom i firmom będącym wzorem dla polskiego biznesu technologicznego, w 2014 nagrodą AppAward dla aplikacji mobilnej roku oraz główną nagrodą w konkursie Mobile Trends Awards 2015.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy