Wiadomości branżowe

Zwycięstwo drużyny PG w BME-KTH 6-hour International 24-hour Programming Contest

Zespół "Rusty” z Politechniki Gdańskiej zwyciężył BMK-KTH International 24-hour Programming Contest (Szósty 24-godzinny Międzynarodowy Konkurs Programistyczny) pod hasłem „"EXTREME CHALLANGE" („Ekstremalne Wyzwanie”), który zakończył się 23 kwietnia b.r. Konkurs odbywający się na Uniwersytecie Technologii i Ekonomii (BME) w Budapeszcie został zorganizowany przez Electronic Engenieering Students’ Hungarian Association i Karoly Simonyi Colleage for Advanced Studies. Spośród 30 drużyn, które zakwalifikowały się do finału, polski zespół "Rusty" z Politechniki Gdańskiej (w składzie Jacek Dąbrowski - kapitan drużyny; Jakub Białogrodzki, Adrian Kosowski) zdobył pierwsze miejsce uzyskując 5431 punktów na 7500 możliwych. Drugie miejsce zajęli również nasi rodacy, a trzecie drużyna węgierska zdobywając odpowiednio 5013 i 4988 punktów w zawziętej rywalizacji. Dziesięć zwycięskich drużyn z 5 różnych krajów otrzymało nagrody wartości 8 tyś euro. Doktoranci z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie przygotowali zróżnicowany i ekscytujący

Zespół „Rusty? z Politechniki Gdańskiej zwyciężył BMK-KTH International 24-hour Programming Contest (Szósty 24-godzinny Międzynarodowy Konkurs Programistyczny) pod hasłem ?”EXTREME CHALLANGE” (?Ekstremalne Wyzwanie?), który zakończył się 23 kwietnia b.r. Konkurs odbywający się na Uniwersytecie Technologii i Ekonomii (BME) w Budapeszcie został zorganizowany przez Electronic Engenieering Students? Hungarian Association i Karoly Simonyi Colleage for Advanced Studies.

Spośród 30 drużyn, które zakwalifikowały się do finału, polski zespół „Rusty” z Politechniki Gdańskiej (w składzie Jacek Dąbrowski – kapitan drużyny; Jakub Białogrodzki, Adrian Kosowski) zdobył pierwsze miejsce uzyskując 5431 punktów na 7500 możliwych. Drugie miejsce zajęli również nasi rodacy, a trzecie drużyna węgierska zdobywając odpowiednio 5013 i 4988 punktów w zawziętej rywalizacji.

Dziesięć zwycięskich drużyn z 5 różnych krajów otrzymało nagrody wartości 8 tyś euro.

Doktoranci z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie przygotowali zróżnicowany i ekscytujący zestaw zadań, włączając w niego bazujący na głosie i obrazie protokół przesyłania plików, tworzenie interfejsów użytkownika i trochę kryptografii. Częścią problemu było również przygotowanie wymyślonej gazety „daily task”. Biorący udział w konkursie musieli borykać się m.in. ze średniowiecznym królestwem zarządzając wirtualnym krajem w ramach trójwymiarowej gry komputerowej. Końcowym wyzwaniem było sprawdzenie sztucznej inteligencji tworzonej przez uczestników. Testy przebiegały na torze wyścigowym, na którym ścigały się miniaturowe samochodziki.

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Handel w internecie a podatki - Allegro edukuje użytkowników

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy