Wiadomości branżowe

Volvo Car Group i Ericsson wprowadzają na rynek sieciowe usługi samochodowe

Rozwiązanie Connected Vehicle Cloud, oparte na wielousługowej platformie firmy Ericsson (Multiservice Delivery Platform — MSDP), zapewni w nowych samochodach firmy Volvo dostęp do informacji i rozrywki, aplikacji i usług telekomunikacyjnych.Kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z usług i aplikacji za pośrednictwem chmury.Ericsson zapewni usługi zarządzane, konsultacje i integrację systemów.Volvo Car Group wykorzysta rozwiązanie Connected Vehicle Cloud firmy Ericsson, które umożliwi kierowcom, pasażerom i samochodom łączenie się z usługami dostępnymi w chmurze.Za pomocą ekranu w samochodzie kierowcy i pasażerowie będą mieć dostęp do aplikacji informacyjnych, nawigacyjnych i rozrywkowych. Firma Volvo Cars będzie także mogła udostępniać części tej platformy innym podmiotom z branży motoryzacyjnej.Dostawcy treści będą mieli zawarte umowy z firmą Volvo oraz innymi firmami i instytucjami z tego środowiska, takimi jak internetowe stacje radiowe, zarządy dróg, władze miast, poborcy opłat drogowych itd.„Już niedługo w samochodach będzie dostępny taki sam poziom usług cyfrowych, jaki dziś mają do dyspozycji konsumenci w
  • Rozwiązanie Connected Vehicle Cloud, oparte na wielousługowej platformie firmy Ericsson (Multiservice Delivery Platform ? MSDP), zapewni w nowych samochodach firmy Volvo dostęp do informacji i rozrywki, aplikacji i usług telekomunikacyjnych.
  • Kierowcy i pasażerowie będą mogli korzystać z usług i aplikacji za pośrednictwem chmury.
  • Ericsson zapewni usługi zarządzane, konsultacje i integrację systemów.

Volvo Car Group wykorzysta rozwiązanie Connected Vehicle Cloud firmy Ericsson, które umożliwi kierowcom, pasażerom i samochodom łączenie się z usługami dostępnymi w chmurze.

<

p>Za pomocą ekranu w samochodzie kierowcy i pasażerowie będą mieć dostęp do aplikacji informacyjnych, nawigacyjnych i rozrywkowych. Firma Volvo Cars będzie także mogła udostępniać części tej platformy innym podmiotom z branży motoryzacyjnej.

Dostawcy treści będą mieli zawarte umowy z firmą Volvo oraz innymi firmami i instytucjami z tego środowiska, takimi jak internetowe stacje radiowe, zarządy dróg, władze miast, poborcy opłat drogowych itd.

?Już niedługo w samochodach będzie dostępny taki sam poziom usług cyfrowych, jaki dziś mają do dyspozycji konsumenci w swoich domach i w pracy? ? powiedział Lex Kerssemakers, wiceprezes ds. strategii rozwoju produktów i zarządzania linią pojazdów w firmie Volvo Cars. ?Jest to strategicznie ważna część inwestycji Volvo z myślą o przyszłości i zdobyciu czołowej pozycji w tej dziedzinie?.

W ramach tej współpracy partnerskiej firma Ericsson zintegruje elementy rozwiązania z infrastrukturą internetową i informatyczną Volvo Car Group oraz systemami na pojazdach. Ericsson zapewni również usługi zarządzane dla rozwiązania globalnej chmury, świadczone z wykorzystaniem bezpiecznego połączenia między pojazdem a wszystkimi uczestnikami łańcucha tworzenia wartości oraz całym środowiskiem.

?Ericsson jest dla Volvo Car Group idealnym partnerem, który wnosi bogate doświadczenie i przedsiębiorczość w skali globalnej? ? dodał Kerssemakers. ?Ponadto obydwie firmy mają ambicję tworzenia najlepszych w branży rozwiązań zgodnie z ich wspólną wizją przyszłości jako społeczeństwa sieciowego?.

?To partnerstwo świadczy o przekształceniach, jakie się dokonują w trakcie formowania społeczeństwa sieciowego? ? powiedział Per Borgklint, szef działu rozwiązań wspomagających firmy Ericsson. ?Kierowcy chcą korzystać z usług oferowanych przez technologię, w czasie rzeczywistym i w kontekście, który im najbardziej odpowiada. Nasze kompetencje w dziedzinie integracji systemów i wdrażania usług są zgodne ze strategią Volvo?.

Przyszłe usługi, oparte na tej platformie i realizowane z uwzględnieniem priorytetów kierowców związanych z warunkami ruchu, będą definiowane i wybierane z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia firmy Volvo w dziedzinie badania zachowań kierowców i bezpieczeństwa ruchu oraz doświadczenia firmy Ericsson w zakresie doradztwa, integracji systemów i usług zarządzanych dotyczących komunikacji mobilnej.

A to już wiesz?  Ericsson, GSMA i MTN używają biopaliw w celu rozszerzenia zasięgu sieci komórkowych

Rozwiązanie Ericsson Connected Vehicle Cloud ma na celu zapewnienie skalowalności, bezpieczeństwa i elastyczności zgodnie z aktualnymi i przyszłymi potrzebami światowej branży motoryzacyjnej.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy