Morele

Możliwości najnowszego Fujifilm GFX 50R w fotografii podróżniczej Jacka Boneckiego

Możliwości najnowszego Fujifilm GFX 50R w fotografii podróżniczej Jacka Boneckiego
Informacja prasowa Warszawa, 4. kwietnia 2019 r. W najbliższy poniedziałek 8 kwietnia 2019r. w fotograficznym concept store Sklep Bez Nazwy w Warszawie odbędzie się spotkanie

Informacja prasowa
Warszawa, 4. kwietnia 2019 r.

W najbliższy poniedziałek 8 kwietnia 2019r. w fotograficznym concept store Sklep Bez Nazwy w Warszawie odbędzie się spotkanie z fotografem Jackiem Boneckim, który zaprezentuje zdjęcia ze swoich ostatnich podróży po Azji, Ameryce i Afryce. Fotografie powstały z użyciem nowego bezlusterkowca średnioformatowej serii GFX i tym samym Bonecki obali mit, że nowy aparat Fujifilm to sprzęt tylko do studia. Będzie zatem okazja, aby samemu przekonać się o potencjale nowego GFX 50R w aspekcie fotografii podróżniczej i reportażowej. Dodatkowo organizatorzy zapraszają do świętowania okrągłych urodzin Jacka.

Wielu fotografów uważa, że tylko pełna klatka pozwala sprostać jakościowo wszelkim zadaniom fotograficznym. Konstruktorzy Fujifilm Poland są innego zdania. Uważają, że przewaga matryc FF względem matrycy APSC to zbyt mało. Ten koncern świadomie nie zdecydował się na produkcję pełnoklatkowych aparatów, w zamian oferując średni format znany ze świata fotografii reklamowej, studyjnej, modowej, krajobrazowej gdzie jakość obrazu stawiana jest ponad wszystko. Bezlusterkowce średnioformatowej serii GFX pozbywają się wszelkich ograniczeń aparatów studyjnych.

Na spotkaniu 8 kwietnia w Sklep Bez Nazwy Jacek Bonecki opowie dokładnie dlaczego ta seria jest tak dobra i dlaczego uważa, że GFX 50R to doskonały aparat do fotografii podróżniczej. Jak sam mówi: „Uszczelnione, kompaktowe, szybkie, wprowadziły mnie w świat zupełnie innej jakościowo fotografii, bez względu w której części świata fotografuję i w jakich warunkach. Zapraszam na prezentacje źródeł fascynacji tą serią aparatów”.

Świętujcie z Jackiem urodziny!
Poniedziałkowe spotkanie o GFX 50R rozpoczyna cykl imprez jubileuszowo-urodzinowych Jacka Boneckiego, który w tym roku obchodzi okrągłe urodziny. Z tej okazji, co miesiąc odbywać się będą w Sklep Bez Nazwy warsztaty z Jackiem i zaprzyjaźnionymi z Nim fotografami. Pierwszy event już w poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w „Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop”, plac Konstytucji 5 w Warszawie. Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich zainteresowanych. Wejście jest bezpłatne. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/258314521787782/

A to już wiesz?  Bezpieczeństwo danych w firmach: jak ochronić dane w formie elektronicznej

Jacek Bonecki – fotograf i popularyzator fotografii, operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Warsztat filmowca szlifował na Wydziale Telewizji i Filmu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jako fotograf uaktywnił się twórczo na początku lat 80. Eksperymentując z obrazem zaczął rozumieć fotografię jako odrębną dziedzinę sztuki. Umiejętności zdobyte w szkole filmowej oraz inspiracje czerpane z inscenizacji filmowej, przenikają się w jego pracach. Fotografie Jacka opowiadają różnorodne historie. Jest artystą uniwersalnym i multitematycznym. Mistrzowsko odnajduje się w takich dziedzinach jak fotografia podróżnicza, dokumentalna, motoryzacyjna, a także fotografia reklamowa. Z tą samą precyzją, estetyką i dbałością o szczegóły uwiecznia na papierze postaci i przedmioty, a także statyczne motywy studyjne i dynamiczne akcje reportażowe. Przestrzeń i krajobraz, barwa i światło współgrają w jego pracach, dając niebywałe efekty wizualno-emocjonalne.
###
O concept store Sklep Bez Nazwy Wonder Photo Shop
Pierwszy w Polsce fotograficzny concept store Wonder Photo Shop – Sklep Bez Nazwy powstał w Warszawie, w listopadzie 2017 r. Wonder Photo Shop to globalny projekt Fujifilm wywodzący się z idei nowoczesnego sklepu fotograficznego. To miejsce dla osób mających w zwyczaju częste odwiedzanie laboratoriów fotograficznych, ale także dla młodej smartfonowej generacji, której Fujifilm proponuje szereg nowoczesnych rozwiązań fotograficznych, takich jak drukowanie m.in. popularnych dziś kwadratowych zdjęć prosto z telefonu.
Koncepcja Wonder Photo Shop to połączenie zamiłowania do fotografii, techniki i rozrywki. Wonder Photo Shop to także kreatywna przestrzeń, w której odbywają się wydarzenia specjalne, warsztaty, przeglądy portfolio ze znanymi fotografami.
Wonder Photo Shop Sklep Bez Nazwy, plac Konstytucji 5, Warszawa, https://web.facebook.com/wonderphotoshopsbn

* * *
Kontakt dla mediów:
Agnieszka Burzyńska / [email protected] / 691 910 037 / studio PRowokacja agencja PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy