Elektronika

Druga generacja słuchawek Astell&Kern T5p

Druga generacja słuchawek Astell&Kern T5p
Owocna współpraca firm Beyerdynamic i Astell&Kern Druga generacja AK T5p to najnowszy efekt współpracy firm Beyerdynamic i Astell&Kern. Pierwsza z tych firm, to znany na

Owocna współpraca firm Beyerdynamic i Astell&Kern

Druga generacja AK T5p to najnowszy efekt współpracy firm Beyerdynamic i Astell&Kern. Pierwsza z tych firm, to znany na całym świecie producent słuchawek z ponad stuletnią tradycją. Astell&Kern to z kolei wiodący producent odtwarzaczy przenośnych klasy premium i hi-end, które nierzadko wyznaczają nowe kierunki i standardy na rynku.

Astell&Kern T5p drugiej generacji to konstrukcja zamknięta, która została pieczołowicie dostrojona tak, aby uzyskać znakomite, synergiczne brzmienie w połączeniu z przenośnymi odtwarzaczami Astell&Kern. Możemy dzięki temu uzyskać połączenie, które nie tylko zapewni znakomitą czystość, naturalność i precyzję w całym paśmie, ale da także doskonały, rozciągnięty i kontrolowany bas.

Słuchawki te używają przetworników w technologii Tesla o dużej skuteczności. Posiadają też wysokiej klasy zbalansowany oraz odłączany kabel z solidnym, także zbalansowanym wtykiem 2.5 mm. W kablu tym zastosowany hybrydowy przewodnik, który częściowo składa się z miedzi OCC o czystości 7N a częściowo z czystego srebra o czystości 4N.

Co więcej, Astell&Kern T5p produkowane są ręcznie w Niemczech. Mają solidne a jednocześnie komfortowe pady, które zapewniają wygodę nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów. Dodatkowym atutem jest czarna osłona muszli, która dodaje elegancji i polotu.

Beyerdynamic – połączenie tradycji i innowacyjności
Firma ta została założona w 1924 roku w Berlinie przez Eugena Beyera i do dzisiaj reprezentuje esencję technologii, solidności i innowacyjności w audio. Beyerdynamic ma na swoim koncie wiele osiągnięć, które sprawiają, że naprawdę zasługuje na miano jednej z kluczowych marek audio. Weźmy chociażby jako przykład, pierwsze na świecie dynamiczne słuchawki – DT 48, które są dostępne aż do teraz. Jednocześnie warto zaznaczyć, że nawet w dzisiejszych czasach firma jest wierna wizji swojego założyciela, Eugena Bayera. Wizja ta sprawia, że Beyerdynamic stał się niekwestionowanym liderem rynku zarówno, jeżeli chodzi, o jakość, jak i także w zakresie innowacyjności swoich produktów.

A to już wiesz?  Fostex TH-909 Sapphire Blue

Technologia Tesla
Nazwa tego rozwiązania podchodzi od jednostki, jaką mierzy się siłę indukcji magnetycznej. W przetwornikach z technologią Tesla firmy Beyerdynamic siła ta ma wartość właśnie powyżej 1 Tesli, co często jest poza zasięgiem konkurencji. Wysoka indukcja oznacza wysoką skuteczność, co z kolei przekłada się na szereg praktycznych zalet. To nie tylko lepsza kontrola całego układu magnetycznego, jego szybsza praca, ale także i wyższa skuteczność całego przetwornika. To ostatnie zaś bezpośrednio przekłada się na możliwość zasilania słuchawek z przetwornikami Tesla nawet z odtwarzaczy przenośnych dysponujących mniejszą mocą. Pomaga w tym także niska impedancja T5p MkII, wynosząca 32 Ohm.

Znakomita przestrzenność
AK T5P drugiej generacji oferują jednocześnie znakomitą, rozbudowana scenę dźwiękową. Dzieje się tak dzięki umieszczeniu przetworników pod kątem w taki sposób, aby uzyskać optymalne budowanie panoramy stereo.

Kabel z hybrydowym przetwornikiem z miedzi OCC i czystego srebra z 2.5mm zbalansowanym wtykiem
Dołączony do zestawu z Astell&Kern T5p MkII kabel jest zadziwiająco wręcz dopracowany. Przede wszystkim jest to konstrukcja hybrydowa. Umiejętnie połączono w niej zalety dwóch różnych przewodników. Jednym z nim jest czyste srebro o czystości 4N (czyli 99.99% czystości), drugi zaś to miedź OCC o czystości aż 7N. Ten, składający się z ośmiu przewodników kabel nie tylko znakomicie wygląda. Jest przede wszystkim zoptymalizowany brzmieniowo tak, aby osiągnąć z T5p drugiej generacji wręcz spektakularne rezultaty. A przy tym nie trzeba się martwić o zbyt ostre wysokie tony, czy wyeksponowany bas – ten kabel zachowuje znakomity balans tonalny.

Astell&Kern T5p MkII – słuchawki ręcznie wykonywane w Niemczech
Celem firmy Astell&Kern jest przede wszystkim satysfakcja naszych klientów i dostarczanie im najlepszych, dopracowanych oraz świetnych jakościowo rozwiązań. Dlatego słuchawki są produkowane są ręcznie w Niemczech, zgodnie z najwyższymi standardami produkcji. Począwszy od znakomitego i precyzyjnego brzmienia, aż do wykorzystania znakomitych jakościowo i pewnych rozwiązań, nasze słuchawki godnie reprezentują filozofię bezkompromisowego audio.

A to już wiesz?  Najnowszy sprzęt dla graczy i ekstremalny gaming – ASUS na Poznań Game Arena 2016

Dane techniczne
Typ przetwornika: Dynamiczny
Zasada działania: Słuchawki zamknięte, wokół uszne
Pasmo przenoszenia: 5 – 50,000 Hz
Impedancja: 32 Ω
Skuteczność: 102 dB
Deklarowana moc: 300 mW
Waga bez kabla: 340 g
Kabel: 1.4m / odłączany, czyste srebro 4N plus miedź OCC 7N, wtyk 2.5mm czterostykowy
Połączenie : 2.5mm zbalansowane / 3.5mm jack / adapter 6.35mm

Astell&Kern AK T5p MkII pojawią się na rynku w ilości tylko 1000 sztuk.
Cenę sugerowaną AK T5p MkII na rynek polski ustalono na poziomie 4999 PLN brutto, dostępne będą do sprzedaży w wybranych sklepach w tym do odsłuchów w sklepach MP3store z grupy Audiokracja.
Słuchawki AK T5p MkII, do sprzedaży trafią w listopadzie 2018 roku, a swoją premierę będą miały podczas Targów Audio-Video-Show na Stadionie Narodowym w dniach 16-18 listopada 2018. Zapraszamy na Strefę Słuchawkową w sekcji prezentowanej przez sieć specjalistycznych sklepów audio MP3Store gdzie będzie można je zobaczyć i przetestować wraz z najnowszymi odtwarzaczami marki Astell&Kern.

O Astell&Kern
Producentem Astell&Kern jest koreańska firma Iriver LTD. Powstała w 1999 z inicjatywy Reigncom Ltd jako osobna spółka stawiająca sobie za cel podbój rynku cyfrowych odtwarzaczy audio pod marką Iriver. Oferując produkty o wysoce zaawansowanej technologii, a jednocześnie proste w obsłudze, szybko stała się liderem na arenie urządzeń cyfrowych. Nowa marka producenta pod nazwą Astell&Kern została powołana do życia w roku 2012 reprezentując urządzenia przenośne klasy Hi-Fi oraz Hi-End dla bardzo wymagających użytkowników. Pierwsze urządzenia od razu odniosły sukces na rynkach w Europie, Azji i Ameryce wyznaczając jednocześnie nowy, rewolucyjny kierunek rozwoju urządzeń cyfrowych.

O dystrybutorze
Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest wyłącznym dystrybutorem produktów marek iRiver, Fostex, Astell&kern, Cowon, Auralic, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, Ibasso, Phiaton, Takstar, Questyle Audio, Divoom, Campfire Audio, WooAudio, SMSL, IEAST, RIVA Audio i wielu innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio, słuchawek, wzmacniaczy, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

A to już wiesz?  Mini komputery, stylowe monitory, mobilne projektory oraz rozwiązania sieciowe

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy