Wiadomości branżowe

Literatura na wyciągnięcie tabletu

Literatura na wyciągnięcie tabletu
23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. W tym dniu na całym świecie odbywają się liczne imprezy zachęcające ludzi do większego kontaktu z literaturą. Data ta nie została wybrana przypadkowo - w tym dniu zmarło dwóch światowej sławy twórców: Miguel De Cervantes i William Szekspir. Ci wybitni pisarze, a nawet jeszcze nasi dziadkowie, nawet nie wyobrażali sobie jak nowoczesna technologia ułatwi dostęp do literatury.Od czasów Szekspira czy Cervantesa świat zmienił się diametralnie, jednak ich twórczość jest uniwersalna i nadal chętnie czytana. Dziś jesteśmy świadkami, jak zmieniają się możliwości w zakresie czytania. Kiedyś samo wyprodukowanie książki i uzyskanie do niej dostępu było dużo bardziej czasochłonne i utrudnione – w dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym literatura znalazła się na wyciągnięcie ręki. Wraz z pojawieniem się na rynku urządzeń typu smartfon czy tablet, każdy z nas otrzymał możliwość zbudowania olbrzymiej biblioteki na przestrzeni kilkunastu centymetrów kwadratowych.Od początku lat 90. XX wieku świat technologii zaczął przenosić dokonania literackie z

23 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki. W tym dniu na całym świecie odbywają się liczne imprezy zachęcające ludzi do większego kontaktu z literaturą. Data ta nie została wybrana przypadkowo – w tym dniu zmarło dwóch światowej sławy twórców: Miguel De Cervantes i William Szekspir. Ci wybitni pisarze, a nawet jeszcze nasi dziadkowie, nawet nie wyobrażali sobie jak nowoczesna technologia ułatwi dostęp do literatury.

Od czasów Szekspira czy Cervantesa świat zmienił się diametralnie, jednak ich twórczość jest uniwersalna i nadal chętnie czytana. Dziś jesteśmy świadkami, jak zmieniają się możliwości w zakresie czytania. Kiedyś samo wyprodukowanie książki i uzyskanie do niej dostępu było dużo bardziej czasochłonne i utrudnione ? w dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym literatura znalazła się na wyciągnięcie ręki. Wraz z pojawieniem się na rynku urządzeń typu smartfon czy tablet, każdy z nas otrzymał możliwość zbudowania olbrzymiej biblioteki na przestrzeni kilkunastu centymetrów kwadratowych.

Od początku lat 90. XX wieku świat technologii zaczął przenosić dokonania literackie z papieru na systemy elektroniczne, a prawdziwy rozkwit cyfrowej literatury miał miejsce na początku XXI wieku. Rozwój tego typu technologii wynika z kilku podstawowych czynników. Ważnym jest łatwa dostępność ? nie musimy już specjalnie wybierać się do tradycyjnej księgarni czy oczekiwać na kuriera. Kolejnym niepodważalnym plusem cyfryzacji literatury są kwestieekonomicznei, jak ceny ebooków czy audiobooków, które są niższe od tradycyjnych książek. Sam koszt stworzenia ebooka i audiobooka jest dużo niższy niż wyprodukowanie książki tradycyjną metodą. Nowoczesne rozwiązania tego typu pozytywnie wpływają na stan zdrowia naszej planety ? nie trzeba ścinać drzew potrzebnych do wyprodukowania papieru.

Funkcjonowanie w dzisiejszym świecie wypełnione jest wieloma obowiązkami. Musimy robić wiele rzeczy naraz, ale rozwiązania z zakresu nowoczesnych technologii przychodzą z pomocą, między innymi ułatwiając nam kontakt z literaturą. Podczas codziennego przemieszczania się czy w okresie wakacyjnym ? każdą wolną chwilę życia możemy starać się spożytkować wartościowo i sprawiać, że nasza codzienność będzie przyjemniejsza. Pomagają nam w tym praktyczne rozwiązania technologiczne, dzięki którym możemy robić wiele rzeczy naraz. Takimi urządzeniami z pewnością są smartfony czy tablety, które pozwalają nam nie tylko czytać, ale również odtwarzać książki mówione, czyli wcześniej już wymieniane audiobooki.

A to już wiesz?  Samsung Monte Bar C3200 ? rozrywka na najwyższym poziomie

Zamiast pakować ciężkie książki do torby czy plecaka, wystarczy nam jeden ze smartfonów lub tabletów firmy Samsung, na których możemy zmieścić nieporównywalną ilość książek mówionych. W tym momencie pojawia się pytanie ? skąd możemy wziąć tego typu wirtualną literaturę?

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, firma Samsung nawiązała współpracę z portalem Audioteka.pl, dzięki której posiadacze wybranych tabletów i smartfonów tej marki mogą pobierać bezpłatne audiobooki ze specjalnie przygotowanej Kolekcji Samsung. W kolekcji dostępne są tytuły z różnych gatunków literackich, a z każdym miesiącem biblioteka będzie się rozszerzać o 6 kolejnych pozycji. Każdy użytkownik wybranych urządzeń może co miesiąc bezpłatnie pobrać jeden audiobook ze specjalnej puli udostępnionej w ramach Kolekcji Samsung. Obecnie zbiór liczy 18 ciekawych pozycji, m. in. Mróz Marcina Ciszewskiego czy Zaginiona Dziewczyna Gillian Flynn. Nie pozostaje nam nic innego jak pobrać aplikację Audioteka.pl i wybrać książkę z kolekcji, którą chcemy dostać w prezencie.

Promocją objęte są między innymi: Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge, Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy Alpha, Galaxy Tab S czy Galaxy Tab Pro.

Pełna lista urządzeń dostępna jest na stronie www.czytelnia.samsung.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy