Wiadomości branżowe

Ericsson wygrał kontrakt na rozszerzenie sieci UMTS dla mobilkom austria.

Ericsson został wybrany przez mobilkom austria na dostawcę radiowych stacji bazowych niezbędnych do rozszerzenia sieci UMTS. Umowa ramowa została podpisana do 2007 roku. Dostawy stacji bazowych zostaną rozpoczęte w trybie natychmiastowym. Umowa obejmuje kontrakt na wszechstronną obsługę klienta. W ramach kontraktu Ericsson będzie świadczył również usługi zarządzania siecią zapewniające funkcjonalność urządzeń i oprogramowania. "Ericsson jest dumny z bycia dostawcą UMTS dla mobilkom austria" powiedział Kristian Teär, prezes Ericsson w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Będąc światowym liderem w dziedzinie sieci mobilnych dostarczymy dla mobilkom austria innowacyjne rozwiązania dla sieci UMTS wraz z najwyższej jakości obsługą oraz nowoczesne technologie dla sieci mobilnych. Jesteśmy wiodącym operatorem w Austrii i dlatego oczekuje się o nas najwyższej jakości i niezawodności oferowanych usług. Z tego powodu wybraliśmy firmę Ericsson, wiodącego dostawcę rozwiązań dla nowej generacji mobilnych sieci UMTS. Najważniejszym kryterium, którym kierowaliśmy się przy wyborze naszego dostawcy, było jego zaangażowanie w rozwój UMTS. Dzięki firmie

Ericsson został wybrany przez mobilkom austria na dostawcę radiowych stacji bazowych niezbędnych do rozszerzenia sieci UMTS. Umowa ramowa została podpisana do 2007 roku. Dostawy stacji bazowych zostaną rozpoczęte w trybie natychmiastowym. 

Umowa obejmuje kontrakt na wszechstronną obsługę klienta. W ramach kontraktu Ericsson będzie świadczył również usługi zarządzania siecią zapewniające funkcjonalność urządzeń i oprogramowania. 

„Ericsson jest dumny z bycia dostawcą UMTS dla mobilkom austria” powiedział Kristian Teär, prezes Ericsson w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Będąc światowym liderem w dziedzinie sieci mobilnych dostarczymy dla mobilkom austria innowacyjne rozwiązania dla sieci UMTS wraz z najwyższej jakości obsługą oraz nowoczesne technologie dla sieci mobilnych. 

Jesteśmy wiodącym operatorem w Austrii i dlatego oczekuje się o nas najwyższej jakości i niezawodności oferowanych usług. Z tego powodu wybraliśmy firmę Ericsson, wiodącego dostawcę rozwiązań dla nowej generacji mobilnych sieci UMTS. Najważniejszym kryterium, którym kierowaliśmy się przy wyborze naszego dostawcy, było jego zaangażowanie w rozwój UMTS. Dzięki firmie Ericsson, już w kwietniu 2003, jako pierwsi w Austrii mogliśmy zaoferować naszym klientom usługi oparte o technologię UMTS, powiedział Dr. Boris Nemsic, CEO mobilkom austria oraz CEO Wireless, Telekom Austria. 

W czerwcu 2001 roku, mobilkom austria podpisał z Ericsson jeden z pierwszych kontraktów na UMTS. Pierwsze wdrożenia odbyły się we wrześniu 2001 roku i obejmowały implementację sieci rdzeniowej oraz radiowych stacji bazowych (UTRAN). Pod koniec 2003 roku sieć radiowa mobilkom austria obejmowała swoim zasięgiem około 50% populacji Austrii.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Święta z Wirtualną Polską

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy